• Sociální sítě

Výživa dětí

RioPatuca

Vyhodnocení růstu dětí

Pro zhodnocení prospívání Vašeho dítěte slouží percentilové grafy. Tyto grafy porovnávají výšku (případně délku – u dětí do dvou let) a hmotnost vašeho dítěte s populační normou u stejně starých dětí. Pro správné vyhodnocení je třeba dítě měřit a vážit opakovaně v pravidelných intervalech. Každé dítě má své růstové tempo a jiné váhové přírůstky. Pokud si nejste jisti správným vývojem vašeho dítěte, vždy se poraďte s vaším pediatrem.

Percentilový graf – chlapci

Percentilový graf – dívky

 

 

Selection of healthy food on rustic wooden background

Jak zajistit dostatečný příjem všech živin

K tomu Vám může pomoci jednoduchá pomůcka – pyramida výživy, která vznikla v rámci programu pohyb a výživa pro žáky základních škol. Tato pyramida je velmi jednoduše a hezky vytvořená. Na rozdíl od všech ostatních předchůdkyň zahrnuje i pitný režim. Velikost jednotlivých porcí odpovídá velikosti sevřené pěsti či rozevřené dlani konzumenta.

Pyramida je ke stažení zde:

Pyramida výživy

 

 

Group Of Young Children Running Along Path In Autumn Forest

Doporučení pro pohybový režim

Pohyb by měl být součástí každého dne. Jako nápověda Vám poslouží pyramida pohybu, která také vznikla  v rámci  programu pohyb a výživa.

Pyramida je ke stažení zde:

Pyramida pohybu

 

 

 

 

 

Zde jste se dozvěděli základní informace o vyhodnocení růstu vašich dětí, jak sestavit správný jídelníček, aby dětem nic nechybělo a doporučení pro pohybovou aktivitu. Další články o výživě jsou uvedeny na mém blogu.